Pomazánky

Pomazánky

Jsme milovnice humusu a když jsme dostaly návrh, vyzkoušet humus z pečeného lilku, neváhaly jsme ani minutu a vyzkoušely jsme ho. Stal se naší nejoblíbenější ,,pomazánkou,, kterou miluje celá rodina i děti a je to nejjednodušší svačina či večeře, s kváskovým chlebem nebo naopak pouze s pokrájenou zeleninou.

Milujeme čerstvě upečený domácí chléb a i když se dá jíst samotný jak je výborný, přesto tu pro Vás máme recept na neodolatelnou zdravou pomazánku. Navíc skoro bez kalorií, protože je jen a jen ze zeleniny.

Dýňový tatarák se stal hitem v naší domácnosti a nejen na podzim a v zimě, kdy je období dýní, ale je to celoroční svačinka vhodná pro každou příležitost.

Recept:
.
1 sklenici červeného nakládaného zelí
4 vejce natvdo uvařené
100 g krůt nebo kuřecí šunky
1 červená cibule
Jogurt
Majonźa
Sůl+pepř
.
Vejce si dáme uvařit natvrdo a mezitím si nakrájíme cibulku najemno (použít můžete červenou i bílou, je to na vás). Kuřecí šunku nakrájíme na kostičky...

Další jarní pomazánkou, která je velice rychlá a lehká je pomazánka z avokáda. Pro milovníky avokáda a koriandru ideální, ten kdo chutím neholduje, nebojte se zkusit, rozhodně to za to stojí se všemi těmi kombinacemi. Taktéž se hodí jako lehká svačinka pro celou rodinu.