Co jsou Bachovy esence?

30.11.2023

Bachovy esence jsou přírodní esence, neboli výluhy květů a rostlin. Esence slouží k léčbě obecných lidských charakterových slabostí, a ne duševních nemocí.

Dr. Bach našel v rostlinách a květinách energii, která ho přivedla k novému druhu ,,diagnózy,, neorientující se jen na tělesné symptomy, ale výhradně na disharmonii duševních stavů. Ve světě a ve vesmíru neexistuje nic odděleně, všechno je energie a za vším se skrývá jistý řád.

Emoce jsou odrazem našich prožitků. Všechno co se kolem nás děje, zanechává v naší duši(a taky na těle!) jistou stopu kterou známe pod pojmem pocit nebo emoce. 

Jednoduše se dá říct, že člověk existuje na jisté vibrační úrovni či frekvenci, která se na základě vnitřních (duševních) a vnějších vlivů (stress, nezdravé podmínky) může pokaždé velmi rychle měnit. Tato vibrační úroveň by se pravděpodobně dala ztotožnit s tím, co Hahnemann označil pojmem životní síla. Pokud se člověk nachází na obou úrovních – vnější i vnitřní – neboli v harmonii, jeho životní síla je nenarušena. Člověk je zdravý protože v něm vládne pořádek a řád. Pokud však jedna z těchto rovin v pořádku není, nejsme v souladu a životní síla je narušena, projeví se to na hmotné úrovni jako chaos, nepořádek a v konečném důsledku jako nemoc, Dalo by se tak říci, že zdraví – nemluvíme pouze o fyzickém zdraví, ale o opravdu harmonické životní síle – je projevem vnitřního a vnějšího řádu. Jakmile se od tohoto řádu odkloníme, naruší se vibrace a kvalita naší životní síly. 

Dr. Bach - Nemoc těla nemá původ na fyzické úrovni, nýbrž je ,,zhmotněním mentálního postoje,,. Takzvaná nemoc je vždy důsledek hlubokého vnitřního nesouladu a nám je již zřejmé že dokud se nebudeme zabývat důsledky, a neodstraníme hlavní příčinu, k vyléčení nedojde a nebo bude pouze zdánlivé. 

Existuje 38 základních esencí plus 39 krizová esence, je možné jejich kombinováním vytvořit až 293000000 různých individuálních kombinací.