Kokosové bounty

15.03.2023

Dlouho jsme hledaly recept, který by se podobal milovaným čokoládovo-kokosovým tyčinkám bounty, až jsme zaexperimentovaly a vytvořily něco mezi Bounty a tvarohovo čokoládovou tyčinkou. Samozřejmě, že jsme zavítaly do obchodu a jedno Bounty si koupily. Zjistily jsme, mimo toho, že obsahuje samý cukr a palmový olej, že už to není samo o sobě to co to bývalo. Místo kokosu převažuje cukr a tuk. O to víc, jsme ty naše domácí dělaly s chutí a radostí a máme pro Vás recept, který si můžete zkusit doma i vy. A kokosem rozhodně šetřit nebudeme. Na internetu spousta receptů obsahuje slazené kondenzované mléko, my jsme chtěly trochu omezit cukr, takže jsme zvolily tvaroh.

Potřebujete:

  • 100g strouhaného kokosu
  • 250g měkkého tvarohu
  • Kokosový olej (nejlépe s vůní)
  • 2 lžíce medu – dosladit můžete jakýmkoliv sirupem, cukrem dle vaší chuti
  • 2 lžíce kokosového mléka
  • Hořká čokoláda (70%)

Postup:

Postup je velmi jednoduchý. Kokos smícháme s tvarohem, přidáme zhruba dvě lžíce kokosového oleje, med, mléko a vše dohromady propracujeme. Vznikne nám směs, která by neměla být moc sypká, měla by se z ní dát vytvarovat kulička. Ze vzniklé kokosové směsi si vytvarujeme malé oválné tyčinky, nebo si můžete udělat kuličky – je to na vás.

Hořkou čokoládu (pokud chcete víc sladké, použijte mléčnou) si rozpustíme ve vodní lázni, pokud by byla moc tuhá, přidejte lžíci nebo dvě kokosového oleje. Hotové kokosové oválky namočte do čokolády a pokládejte na připravený kus pečícího papíru. Poté je nechte přes noc uležet v lednici, aby čokoláda krásně zatuhla. Tyčinky jsou krásně vláčné a svěží díky tvarohu. Pokud Vás honí mlsná, je tohle ideální volba.