Zelené potraviny a těhotenství

15.03.2023

Petra Neumannová je partnerkou Green Ways od roku 2017. Ke konzumaci zelených potravin ji dovedlo fyzické a psychické vyčerpání z náročné práce. Byly jí doporučeny na fyzioterapii. Začala je jíst a vnímat jako životabudič a alternativní řešení zdravotních problémů svých dvou dcer, které začaly užívat zelené potraviny společně s ní. Nejvíce oceňuje, že opravdu fungují a jejich užívání je velice snadné a rychlé. Dnes vnímá sama sebe jako nejšťastnější babičku na světě. Zelené potraviny dopomohly k příchodu na svět jejím dvěma krásným a zdravým zeleným vnoučátkům a vyřešily zdravotní potíže obou dcer.

Zdraví dcer a příchod miminek

Ráda bych sdílela zkušenost s užíváním zelených potravin Green Ways a jejich komplexním účinkem na celé tělo, které jsem měla možnost pozorovat u svých dcer. Mladší dcera Nikola měla od narození atopický ekzém a byla velice často nemocná. Řešili jsme to převážně alternativní cestou a do dospívání to byla cesta velmi trnitá. V prsní tkáni se jí vytvořil fibroadenom, který byl odoperován, následovaly bolestivé menstruace a časté záněty močového měchýře a ledvin, které se pravidelně opakovaly. K tomu se po letetech vrátila alergie a s ní se následně ozvala borelióza.


Starší dcera Michaela v dětství téměř nebyla nemocná. Až v dospělosti měla kvůli rozsáhlému zánětu slepého střeva a následně špatnému pooperačnímu hojení rány náběh na Crohnovu chorobu, objevily se problémy s vyprazdňováním a konečný verdikt zněl: srůsty a možné problémy s otěhotněním po tak komplikované operaci.

Zkoušeli jsme upravovat stravu, zařadit bylinky a podobné věci. Až tři roky poté jsem měla možnost se díky Aničce Reschové seznámit s ječmenem a chlorellou. Zařadili jsme je postupně do jídelníčku celá rodina, dcerám jsem zelenáče doslova naordinovala a měla možnost sledovat, jak působí, a vše s dcerami konzultovat.


Starší dceři jsem posílala Ječmen i Chlorellu Green Ways pravidelně rok a půl do Austrálie, kde je využívala hlavně jako prevenci, protože každý ví, jak drahá je lékařská péče v těchto zemích. Po pravidelném užívání zelených potravin a vysazení antikoncepce, protože obě dcery chtěly tělo důkladně pročistit, se děly velké věci.

U starší dcery, když jsme se setkaly po roce a půl odloučení, jsem měla možnost poprvé ocenit zázračný účinek očisty těla díky zeleným potravinám (navíc v kombinaci se změnou prostředi,́ a tím i jiné stravy – v Austrálii je více kvalitní zeleniny a ovoce ). Plakaly jsme radostí a údivem, protože jsem doslova nechápala hustotu a délku a zkvalitnění vlasů mé dcery. Změnu vnímáte, když máte pravidelně zprávy o zlepšení stavu, ale když právě tuto změnu vidíte s odstupem času odloučení, vnímáte ji úplně jinak… Mladší dcera zaznamenala účinky ječmene a chlorelly také a postupně se cítila lépe a zbavila se všech obtíží, byla moji velkou oporou v mé zelené cestě a společně jsme mohly sdílet naše poznatky a vytvořit si tak společnou práci, která nás moc baví.


Po pravidelném tříletém užívání zelených potravin jsme se v rodině dočkali zelených miminek Matýska a Lilinky od obou dcer. Stačí dát tělu prostor a trpělivost a kvalitní superpotraviny ječmen a chlorellu. Výsledek – zelená vnoučátka jsou pro mě největší odměnou a darem za moji práci.

Zkušenost s příkrmy u miminek

Matýsek s Lilinkou jsou plně kojeni, Matýskovi je pět měsíců a Lilince něco málo přes čtyři měsíce. S příkrmy jsme začali od jejich ukončeného čtvrtého měsíce, kdy jsme vyzkoušeli mixovanou na páře dušenou mrkvičku s půl lžičky chlorelly. Moje vnoučátka rovněž milují mixovanou kašičku z batátů a půl lžičky ječmene.

Díky tomu, že dcery chlorellu a ječmen užívaly po celou dobu těhotenství, miminka chuť zelených potravin velmi dobře znají a milují ji, proto jim nedělá problém vypít samotný ječmen s vodou či chlorellu z lahvičky. Máme v plánu do jejich jídelníčku rovněž zařadit barevné potraviny. Věříme, že si je zamilují stejně jako my a zbytek rodiny. Zelené potraviny mi změnily život, díky nim jsem poznala spoustu nových přátel, mohu dělat věci, které mě baví. Cítím velký vděk, že díky zeleným potravinám máme smysluplnější život.